Witamy na BLOGu Czarny Kamień

Czarny Kamień Resort & SPA

Szklarska Poręba, ul. Wojska Polskiego 11
75 769 38 54

www.czarny-kamien.pl

Jak wybrać ośrodek na wypoczynek w górach

opublikowano 26 lipiec 2020

Jak wybrać ośrodek na wypoczynek w górach

Znudzeni i zmęczeni izolacją i zamknięciem? Potrzebujemy zmiany otoczenia!

Po raz pierwszy w historii znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie świat się zatrzymał. O sytuacji pandemii koronowirusa dziś słyszymy na każdym kroku i jesteśmy zmuszeni dla naszego dobra pozostać w domach.

Ten artykuł nie będzie o tych wszystkich przytłaczających i smutnych rzeczach, które dzieją się dookoła nas, lecz o pozytywnych czasach, kiedy to znudzeni i zmęczeni zamknięciem wyjdziemy z domów i wyjedziemy na wakacje.

Opinie odnośnie tego jak zareagują ludzie, kiedy gospodarka wróci do normy są różne- skupmy się teraz na tych pozytywnych, mówiących o chęci zmiany otoczenia. Czy nie chciałbyś zobaczyć czegoś innego niż ściany Twojego domu/mieszkania, drogi pod blokiem zmierzającej do śmietnika lub pobliskiego sklepu, czy trawnika, który Ty i Twój pies znacie już prawie na pamięć? Pomyślmy o tym jak cudownie będzie znowu móc wyjechać na wytęskniony urlop i przejść się na spacer górskim szlakiem. Może nie wszystko będzie jak dawniej, ponieważ na pewno będziemy musieli zachować zasady ostrożności (maseczki, rękawiczki, odstępy, itd.), ale jak cudownie będzie móc znowu porozmawiać i spotkać się z ludźmi. Niejeden z polskich turystów marzy w końcu o wypróbowaniu nowych single tracków w Szklarskiej Porębie, o widoku ze Śnieżki, Szrenicy czy posłuchaniu szumu Wodospadu Szklarki czy Kamieńczyka.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego miejsca na wakacje?

1. Cena to nie wszystko
Zwróć uwagę, czy Hotel, do którego masz zamiar się wybrać proponuje Ci możliwości zwrotu zaliczki lub zadatku w przypadku, kiedy jednak będziesz musiał odwołać swój pobyt.

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przeanalizuj ofertę Hotelu dokładnie: czy w miejscu, do którego jedziesz znajdują się środki odkażające w najczęściej odwiedzanych przez ludzi miejscach, czy apartamenty/pokoje są regularnie dezynfekowane, czy części wspólne są zadbane, czyste i odkażane, jakie rozwiązania proponuje Hotel, aby na jednej powierzchni nie przybywało za dużo osób. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla Twojego komfortu, więc nie bagatelizuj tego.

3. Rozwiązania gastronomiczne
Większość Hoteli, do których udajemy się na wakacje mają własną restaurację. Zapewne gastronomia nie zostanie uruchomiona od razu wraz z Hotelami, więc zobacz co oferuje Ci Hotel, do którego się wybierasz. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się w miejsca, gdzie zamiast pokoju wynajmujesz apartament wraz z aneksem kuchennym, to świetne rozwiązanie dające Ci możliwość decydowania o porach Twoich posiłków. Sprawdź czy Hotel w swojej ofercie posiada przygotowane na wynos lunchboksy, gotowe dania z dostawą do pokoju, czy możliwość odebrania posiłku po wcześniejszym jego zamówieniu. Te elementy mogą bardzo mocno ułatwić Ci sprawę w miejscach, w których dostępu do własnej kuchni nie będziesz miał.

4. Cisza, spokój i bliskość natury
Aspekt, który docenią głównie Goście, którzy okres „kwarantanny” musieli spędzić w bloku. Pomyśl jak cudownie będzie budzić się rano w apartamencie z widokiem na góry i las, gdzie ciszę przełamie śpiew ptaków i szum drzew. Wybierz miejsce nie w samym centrum, lecz lekko na uboczu, aby móc poczuć ten relaks jeszcze bardziej. Leżaki w zacisznym miejscu z widokiem na las, strefa relaksu z cichą, spokojną muzyką i SPA- to wszystko sprawi, że zapomnisz o chwilach, w których nie wiedziałeś co przyniesie jutro.