Witamy na BLOGu Czarny Kamień

Czarny Kamień Resort & SPA

Szklarska Poręba, ul. Wojska Polskiego 11
75 769 38 54

www.czarny-kamien.pl

Single Track i inne trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie

opublikowano 10 sierpień 2020

Wycieczka rowerowa ze startem z Czarnego Kamienia

Single Track i inne trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie

Zaplanuj rowerową wycieczkę ze startem z Czarnego Kamienia
Zastanawiasz się jak w krótkim czasie zobaczyć więcej pięknych miejsc Szklarskiej Poręby? Nic prostszego! Wypożycz rower i ciesz się pięknymi widokami podczas swojego pobytu w Czarny Kamień Resort & SPA. Nie musisz się martwić swoją kondycją, ponieważ poza rowerami górskimi napędzanymi wyłącznie siłą mięśni posiadamy również rowery elektryczne. Wycieczka rowerowa z dzieckiem również nie stanowi żadnego problemu, ponieważ wypożyczamy także przyczepki oraz kaski. Gdzie pojechać? 

Single Track Szklarska 
Podstawowe informacje dotyczące trasy znajdziesz tutaj: http://www.szklarskaporeba.pl/sport-i-wypoczynek/lato/rowery/singel-track-szklarska.html Planując wycieczkę Single Track’iem prosimy pamiętać o tym, że trasa ta jest jednokierunkowa. Długość tej trasy to 21 km i zaczyna się ona na Polanie Jakuszyckiej, prowadząc do Kopalni Stanisław. Stamtąd biegnie na Wysoki Kamień i dalej w stronę Zakrętu Śmierci. W jego rejonie zakręca i brzegiem lasu prowadzi nad górnymi dzielnicami miasta w rejon Chatki Robaczka. Tam odbija z powrotem w stronę Jakuszyc. Będąc naszym Gościem możesz skorzystać z linii Kolei Izerskiej lub wjechać na nią od Kopalni Stanisław czy Wysokiego Kamienia.

Trasy doskonale nadają się na rodzinne wycieczki i nie wymagą jakiegoś specjalnego single track’owego doświadczenia, jadąc ta pętlą nie można się nudzić ze względu na urozmaicenie terenu i piękne widoki.

Inne trasy rowerowe
Szklarska Poręba i okolice to malowniczo położone tereny, które zachwycają pięknem przyrody, więc nie budzi wątpliwości, że stworzono tu tak wiele tras rowerowych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Od samotnych wycieczek, przez romantyczne wypady we dwoje, po rodzinne bądź przyjacielskie zmagania drużynowe. 19 pętli, które można dowolnie łączyć z różnymi stopniami trudności czyni Szklarską Porębę Rowerową Krainą Karkonoszy i Gór Izerskich. Szczególnie piękne ścieżki rowerowe wytyczone zostały w Górach Izerskich. Po pokonaniu zbocza Czarnej Góry lub Wysokiego Kamienia wjeżdża się na wierzchowinę Gór Izerskich, skąd roztacza się przepiękna panorama pasma Karkonoszy. Trasy są doskonałe oznakowane szlakami na słupkach, drzewach, kamieniach, murach i tabliczkach oraz mapach. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć naszym Gościom udanej pogody i pięknych widoków. 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: http://www.szklarskaporeba.pl/sport-i-wypoczynek/lato/rowery/trasy-rowerowe.html