Witamy na BLOGu Czarny Kamień

Czarny Kamień Resort & SPA

Szklarska Poręba, ul. Wojska Polskiego 11
75 769 38 54

www.czarny-kamien.pl

Zachwyć się jesienią w Karkonoszach - czas na prawdziwy wypoczynek

opublikowano 01 wrzesień 2020

10 zalet wakacji przed i po sezonie letnim w górach

Zachwyć się jesienią w Karkonoszach - czas na prawdziwy wypoczynek

Sezon w górach to tak naprawdę cały rok aktywności fizycznej, pięknych widoków, relaksu i odpoczynku od zgiełku miasta. Najwięcej turystów pojawia się w wysokim sezonie letnim (wakacje w szkołach) oraz zimowym (ferie). Ceniąc sobie spokój, ciszę i mniejsze tłumy na szlakach, wielu turystów jednak decyduje się na urlop przed i po sezonie. 

Poniżej przedstawiamy 10 zalet wyjazdów w okresie niskiego sezonu, czyli w miesiącach wiosennych oraz jesiennych:

1. Niższe ceny
Przed i po sezonie ceny są o wiele niższe nie tylko w hotelach, ale także w restauracjach i innych miejscach rekreacyjnych, a pogoda przeważnie jest równie piękna jak w sezonie, więc po co przepłacać. 

2. Mniejszy ruch na szlakach
Jeżeli męczą Cię tłumy na szlakach, kolejki w sklepach, przed restauracjami, przy wyciągach i we wszystkich innych miejscach, w które masz zamiar się udać to urlop wiosną lub jesienią jest idealny dla Ciebie. W sezonie te nawet mało znane szlaki są często dość mocno oblegane. 

3. Cisza i spokój
Brak biegających dzieci po korytarzach Hotelu, mniej ludzi na śniadaniach, mniejsza ilość turystów na szlakach, mniej koncertów i innych wydarzeń miejskich to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie cieszę i spokój. Wybierając Hotel przy lesie i troszkę na uboczu zyskujesz jeszcze więcej relaksu. 

4. Łatwiej dostać urlop
Pracodawcy cenią sobie osoby, które czekają ze swoim urlopem do jesieni lub wyjeżdżają jeszcze przed latem, ponieważ nie mają problemu z zastępstwem. Chętniej wtedy wydają nawet dłuższe urlopy bez konieczności obniżania jakości świadczonych przez firmę usług i dodatkowego obarczania innych pracowników obowiązkami. 

5. Mniej oblegane atrakcje
Muzea, parki linowe, zamki i inne atrakcje są mniej oblegane, więc można spokojnie zwiedzać nie martwiąc się, że nie zobaczyło się wszystkiego, ponieważ ktoś zasłaniał, było za dużo ludzi przy jednej atrakcji itd. Jesteśmy mniej zmęczeni, więc nawet znajdujemy czas na poznanie troszkę historii i czytanie tablic informacyjnych. Robienie zdjęć też jest o wiele łatwiejsze bez ludzi wchodzących nam w kadr. Sama przyjemność :)

6. Męczące upały
Pogoda jest wprost idealna! Jest na tyle ciepło, że nie męczymy się tak bardzo jak latem, kiedy upały sięgają ponad 30 stopni, więc możemy planować dłuższe wędrówki. Wiosną i jesienią jest mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania organizmu i udaru słonecznego, a także nasza skóra lepiej reaguje na mniejszą ilość promieni UV, które bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą poparzyć nam skórę. 

7. Piękne widoki
Wiosną budząca się do życia przyroda cieszy jeszcze bardziej :) Tu nic nie jest oczywiste, bo na każdym kroku spotykasz różne gatunki roślin, w tym piękne wiosenne kwiaty. Latem roślinność nie jest tak urozmaicona, a pola uprawne widoczne ze szczytów nie mienią się tyloma kolorami. Jesień w górach jest niesamowicie piękna i robi przeogromne wrażenie! Krajobraz każdego dnia zmienia się nie do poznania dzięki kolejnym złocistym liściom na drzewach. Koniecznie musicie to zobaczyć!

8. Mniej turystów, mniej śmieci
Niestety przykrym i częstym widokiem w okresach wysokiego sezonu są wszechobecne śmieci. Walające się puszki i butelki po piwie, opakowania po żywności i wiele innych odpadków pod nogami na ulicach miast i niestety też na szlakach. Pamiętajmy, że puste śmieci ważą mniej, więc warto zabrać je ze sobą i wyrzucić w miejscu do tego wyznaczonym. 

9. Kolejki do restauracji
Głodny i zmęczony na szlaku marzysz tylko o przegryzieniu czegoś ciepłego, ale kolejka jest tak długa, że stracisz za dużo czasu i możesz przegapić piękny zachód słońca. Po zejściu z gór również długo musisz czekać na stolik w restauracji. Poza sezonem jest łatwiej i krócej czeka się na swoje zamówienie. 

10. Szybszy zachód słońca
Dzień jest krótszy, a więc jeżeli chcesz zrobić piękne zdjęcia zachodu słońca na Śnieżce, Szrenicy, czy w innym cudownym miejscu nie musisz tak długo czekać, a wieczory nadal są ciepłe i przyjemne, więc po powrocie z gór nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby napić się lampki wina na leżaku przed Hotelem z dalszym widokiem na góry. 

Wakacje przed i po sezonie wydają się być idealne dla par, singli, seniorów oraz rodziców z małymi dziećmi. Hotele o tym wiedzą i przygotowują specjalne pakiety pobytowe, które mogą być dodatkową atrakcją cenową.
A Ty kiedy wyjeżdżasz na urlop? Zapraszamy na jesienny pobyt w Czarny Kamień Resort & SPA. Zachwyć się jesienią w Karkonoszach i ... odpocznij.


Sprawdź nasze oferty promocyjnej