Witamy na BLOGu Czarny Kamień

Czarny Kamień Resort & SPA

Szklarska Poręba, ul. Wojska Polskiego 11
75 769 38 54

www.czarny-kamien.pl

Ekologiczne, ciche i dizajnerskie apartamenty w Szklarskiej Porębie

opublikowano 29 grudzień 2017

Ekologiczne, ciche i dizajnerskie apartamenty w Szklarskiej Porębie

W „Czarnym Kamieniu” dbamy nie tylko o ukojenie dla zmysłów w naszej strefie SPA oraz ucztę dla podniebienia w hotelowej restauracji. Dbamy o naszych gości w każdym, nawet najdrobniejszym aspekcie stosując technologie przyjazne środowisku. Chwalimy się tym, bo jesteśmy jednym z niewielu obiektów w Polsce, które tak mocno wzięły sobie do serca troskę o środowisko naturalne. Dziś piszemy właśnie o tym.

 

Już na etapie projektu i budowy apartamentów staraliśmy się wybiegać w przyszłość. Myśleć długofalowo nie tylko o komforcie przyszłych gości, lecz również o ekologii. Jednym z priorytetowych aspektów była dla nas po prostu… Cisza. W związku z tym zdecydowaliśmy się na użycie cegły silikatowej o podwyższonej akustyczności, która skutecznie oddziela nasze apartamenty od uciążliwych odgłosów z zewnątrz. To właśnie jej zawdzięczamy niezmąconą ciszę, gdy tuż za ścianą sąsiad rozkoszuje się VII symfonią Beethovena. Zbiegająca wesoło po schodach gromadka beztroskich maluchów? Na wszelkie odgłosy tupania, biegania i ciężkich walizek na kółkach też znaleźliśmy sposób. Podłogi wewnątrz obiektu wyłożyliśmy wykładziną dywanową o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej. Oznacza to, że nawet najbardziej hałaśliwi „schodowi maratończycy” przemkną koło Twoich drzwi niemalże bezszelestnie. Całości dopełniają: niskoszumowa instalacja kanalizacyjna zaizolowana wełną mineralną, a także bezszumowa (czyli bezgłośna) higrosterowalna wentylacja hybrydowa firmy Aereco. Jakby tego było mało zadbaliśmy też o zrównoważone zużycie wody, jakże cennej dla nas każdego dnia. W tym celu zastosowaliśmy ciche i ekologiczne spłuczki oraz unikatowy system odzysku wody pochodzącej z opadów atmosferycznych.

 

Cisza jak ta… Ale co z ciepłem? Tu również wykazaliśmy się kreatywnością. Dbając o komfort naszych gości oraz o jak najmniejsze straty energii (nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim proekologicznych) cały budynek odpowiednio dociepliliśmy. Na poddaszu zastosowaliśmy wysokiej jakości wełnę mineralną, natomiast w pozostałej części budynku wykorzystaliśmy styropian o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. To oczywiście nie koniec cieplnej układanki. W okolicach balkonów, z których rozpościera się przepiękna panorama Karkonoszy i Izer, zastosowaliśmy rozwiązania marki Illbruck, od lat cieszące się dobrą opinią. Same okna mają bardzo dobry współczynnik przenikalności termicznej, oznacza to, że świetnie zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia. To szczególnie ważne zimą, gdy do Szklarskiej Poręby przybywa śnieg i mróz. To wszystko pozwala odpoczywać w ciszy, cieple i zgodzie z naturą.

Oczywiście nie samą ekologią człowiek żyje. Komfort dla ciała musi iść w parze z komfortem dla ducha. To właśnie dlatego staraliśmy się projektować nasz obiekt tak, by materiały były nie tylko przyjazne gościom i środowisku, ale jednocześnie cieszyły oko. Szklana fasada i balustrady idealnie współgrają z wysokiej jakości drewnem i cokołami z naturalnego kamienia tworząc kompozycję, której kunszt artystyczny dorównuje największym dziełom mistrza Hansa Zimmera. Wisienką na torcie jest dach pokryty dachówką o niespotykanym nigdzie indziej prostokątnym kształcie. Istna symfonia dla zmysłów. Nie bez powodu – jak widać - znany pisarz i filozof Bogusław Jasiński poświęcił jeden z rozdziałów swojej książki „Czarnemu Kamieniowi”. To po prostu trzeba zobaczyć! :)

 

Wnętrza apartamentów zostały wykończone w sposób bezkompromisowy, najlepszymi materiałami producentów klasy „premium”. W łazienkach, które skradły serce wielu z Was, możecie spotkać kabiny marki SanSwiss, ceramikę łazienkową Rocca, a także armaturę uznanej niemieckiej marki Hansgrohe. Wełniane wykładziny dywanowe najwyższej jakości, po których stąpały już gwiazdy estrady i show biznesu, dostarczyła rodzima firma AxPro Carpets z Jeleniej Góry. O grę świateł zadbała z kolei firma Cleoni, która dostarczyła do nas oprawy oświetleniowe.

 

Cisza, ciepło, spokój i harmonia z przyrodą. To wszystko w połączeniu z kunsztem wykończeń godnym największych mistrzów sztuki współczesnej. To wszystko znajdziesz w naszych apartamentach w Szklarskiej Porębie. Jak zapewne sam wiesz słowa są ulotne jak chwile. Jednakże chwil, które spędzisz u nas, nie zapomnisz do końca życia. Przyjedź zatem i zobacz na własne oczy, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

Do zobaczenia! :)
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess