Witamy na BLOGu Czarny Kamień

Czarny Kamień Resort & SPA

Szklarska Poręba, ul. Wojska Polskiego 11
75 769 38 54

www.czarny-kamien.pl

24 godzinny charytatywny maraton dla Blanki

opublikowano 11 lipiec 2018

24 godzinny charytatywny maraton dla Blanki
W dniach 6-7 lipca odbył się 24 godzinny charytatywny maraton dla Blanki. Celem imprezy była zbiórka funduszy potrzebnych do opłacenia chorej, małej Blance serii podań komórek macierzystych.
 

Blanka Graf, urodziła się jako wcześniak, 3 miesiące przed czasem. Przez dłuższy czas w szpitalu była zdrowym dzieckiem...i tak miało pozostać. Ale w trzecim miesiącu życia, tuż przed wyjściem ze szpitala, nagła operacja zniszczyła nam życiowe marzenia... Blanka w skutek powikłań zapadła w śpiączkę. Sepsa odebrała nam nadzieje na przeżycie... Po wielu tygodniach codziennej beznadziei nastąpił przełom. Organizm, słaby i bez szans podjął walkę o życie. Śpiączka pozostawiła po sobie ślady, liczne zmiany neurologiczne. Dlatego Blanka uczy się mówić, komunikować za pomocą obrazków. Jest codziennie rehabilitowana by poprawiać jakość swojego życia. Móc siadać, stać, uczyć się chodzić przy wsparciu sprzętu rehabilitacyjnego. Jest bardzo dzielną dziewczynką i z pokorą znosi codzienne trudy terapii. Nie ma czasu na zabawę czy beztroskę. Musi ciężko pracować na swoją przyszłość. Neurolog Blanki powiedział, że jej mózg ładnie się rozwija i trzeba ciągłych bodźców oraz wsparcia do dalszego rozwoju. Najbliższym celem jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie”. – tak historię Blanki opisują jej rodzice. 

W planie organizatorów było, aby przez 24 godziny, nieprzerwanie ktoś biegł z pałeczką sztafetową po bieżni szklarskoporębskiego stadionu i cel ten udało się osiągnąć. Każdy uczestnik sztafety wcześniej zadeklarował przebiegnięcie określonego dystansu. Minimalny to jedno okrążenie stadionu czyli 400 metrów, ale jeden z uczestników przebiegł nawet 30 kilometrów. Nasi przedstawiciele także mieli swój udział w biegu

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść i pomóc Blance. Czarny Kamień Resort & SPA także postanowił wesprzeć Blankę w jej walce i objął mecenatem Nocny Maraton Filmowy. Nocny pokaz filmów pod gołym niebem odbył się w sobotę o 22:00. Wyświetlane były filmy: "Nietykalni", "Dumni i wściekli" oraz "Za jakie grzechy dobry Boże". Na widzów oprócz wygodnych leżaków czekały pyszne jedzenie oraz kawa. 

 

Niedziela przyniosła także wiele ciekawych atrakcji. Między innymi odbył się pokaz sztuk walki oraz maraton Zumby, który zgromadził tłumy entuzjastów tej aktywności.
Podczas trwania imprezy odbyła się także licytacja voucherów firm, które przekazały do licytacji swoje nagrody. Czarny Kamień Resort & SPA także przekazał trzy vouchery na masaże relaksacyjne. Dodatkowymi atrakcjami była loteria fantowa, kiermasz ciast oraz strażackie miasteczko dla dzieci. Obecnie trwa liczenie środków, jakie udało się uzbierać.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom imprezy i życzymy Blance powrotu do zdrowia!!!

Fotografie: Foto Szklarska

   

 
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess